* Pryszczu GIŃ! :) Tea Tree Oil w roli głównej.

:)


Od ponad 15 lat zmagam się z trądzikiem. Raz jest mniej a raz bardziej upierdliwy :)
W czasach kiedy był naprawdę nieznośny wypróbowałam wszystkiego (!) nikt mnie nie zaskoczy pytaniem: "A próbowałaś ...., albo ...." próbowałam naprawdę wszystkich wynalazków świata. Od zwykłych maści cynkowych po silny antybiotyk tetracyklinowy.
A dziś kiedy wyskakuje coś raz na jakiś czas odkryłam antidotum na te małe zmory :) czuję się jak Kris Kolumb :)
Dziewczyny! Chłopaki! OLEJEK Z DRZEWKA HERBACIANEGO. No niesamowita sprawa.
Jak czuję/widzę, że następnego dnia ma zamiar coś się pojawić, nawet jak już jest stan zaawansowany - wystarczy kilkoma kroplami olejku posmarować pryszcza i nazajutrz ani widu ani słychu. Uwierzcie mi, że nigdy nic tak nie zadziałało. Jak dla mnie najprawdziwsze czary-mary :)  wiadoma sprawa, że każda cera jest inna ale bakteriobójcza moc olejku powinna zadziałać na każdego podobnie. Nie czarujmy się, że pryszcz zniknie zupełnie ale zacznie znikać i zahamuje ciąg dalszy przykrych wydarzeń. Odkąd używam, uniknęłam kilku dodatkowych blizn, bo pryszcze, które wcześniej zostałyby usunięte mechanicznie to za pomocą olejku pokojowo się wycofały :) jak dla mnie REWELACJA! Śmierdzi niesamowicie i na początku ciężko było nawet zasnąć ale z czasem można się przyzwyczaić i mogę nawet stwierdzić, że pomaga zasnąć, uspokaja.

Ale...to nie wszystko. Nie tylko trądzik leczy - dla zainteresowanych, znalezione w necie:


Olejek eteryczny z drzewa herbacianego jest wyjątkowo silnym antyseptykiem, dwunastokrotnie silniejszym od kwasu karbolowego lub fenolu powszechnie używanych środków dezynfekujących, pięciokrotnie silniejszy od penicyliny. Ma tę zaletę, że jest zarówno odczulający jak i nietoksyczny i może działać skutecznie przeciw wielu schorzeniom wywołanym przez bakterie, wirusy i grzyby. Jego zapach skutecznie odstrasza owady. Przeciwdziała skutecznie oparzeniom, otarciom, podrażnieniom, naciągnięciom mięśni, ukąszeniom owadów, alergią, egzemie, łuszczycy, wysypce dziecięcej, potówkom, półpaścowi, zapaleniu dziąseł i zębów, zapaleniu ucha, grzybicy paznokci i włosów, hemoroidom, wysypką, chorobom oczu, oparzeniom słonecznym oraz problemom menstruacyjnym. Tea Tree Oil stosuje się w aromatoterapii i weterynarii (skuteczny na pchły)

Czy to jest możliwe? Aby ten sam preparat pomagał w tylu problemach zdrowotnych? A jednak!

Olejek z drzewa herbacianego okazał się skutecznym środkiem przy tak wielu dolegliwościach, że aż trudno w to uwierzyć. Dzieje się tak dlatego, że choroby te powodowane są przez bakterie, grzyby, a olejek ten właśnie jest najsilniejszym ze znanych naturalnych antyseptyków. Działa zarówno powierzchniowo, jak i penetruje w głąb skóry.

Nazwa drzewka nie ma nic wspólnego z herbatą. Nazwał je tak sławny angielski podróżnik James Cook, obserwując jak liście z drzewa opadają do wody i zabarwiają ją na kolor herbaty.

Sposób użycia:

Używać w bardzo małych dawkach. Można aplikować dzieciom po 2 tyg. od narodzin. Formy stosowania mogą być: olej można rozetrzeć na zaatakowanych miejscach, można z niego przygotować tonik do twarzy lub środek do płukania gardła stosując przy tym 2-3 krople olejku z kremem lub olejkiem farmaceutycznym i używać do masażu. Do kompresu i okładu w zupełności wystarcza 1-2 krople na pełną wannę.

W celu odświeżenia powietrza wystarcza 1-3 krople.

W jakich przypadkach możemy używać Tea Tree Oil ?

Ginekologia: przeciw grzybicy, może pomóc w usuwaniu pleśniawek pochwy. Stosowany do nasiadówek, natrysków, kąpieli i nacierań. Do kąpieli dodać 6 kropli olejku.

Zastosowanie w tamponie – olejek jest łagodny jest łagodny i mimo silnego zapachu może być wprowadzany do pochwy bez rozcieńczania.

Uwaga! Żaden inny olejek nie może być stosowany w ten sposób. Dwie krople czystego olejku drzewa herbacianego nanieść na wilgotny tampon i umieścić w pochwie. Pozostawić na 3 –4 godz.

Układ oddechowy:

Bakteriobójczy i przeciwwirusowy, pomaga zwalczać przeziębienia i grypę, łagodzi choroby gardła, zapalenie migdałków i choroby dziąseł. Łagodzi objawy zapalenia oskrzeli. Stosuje się go w płukankach do gardła i jamy ustnej, kompresach, inhalacjach, kominkach aromatoterapeutycznych lub przez nacieranie. W celu zmniejszenia dolegliwości w nieżycie gardła, w zapaleniu zatok przynosowych, przeziębieniu, przy męczącym kaszlu, wydzielinie zalegającej w oskrzelach należy odmierzyć kilka kropli na chusteczkę i wdychać głęboko.

Skóra i uroda: Oczyszczający, chłodzący i przeciwgrzybiczny, zwalcza czyraki i wysypki, koi oparzenia słoneczne, pomaga w gojeniu ran i chroni je przed infekcjami.

Drobne oparzenia spłukuje się obficie wodą, a następnie smaruje czystym nie rozcieńczonym olejkiem. Przeciwdziała grzybico skóry i powstawaniu zanokcicy. Jest stosowany w maseczkach, kompresach, kąpielach stóp i rąk lub do nacierań. W tym celu do wody do moczenia stóp należy dodać 5-10 kropli olejku.

W celu leczenia zmian skórnych wywołanych przez trądzik należy przy pomocy wacika nanieść jedną kroplę nie rozcieńczonego olejku na każdą z krostek. Zabieg można powtarzać 1-2 dziennie. Można również stosować rozcieńczony olejek w postaci toniku do twarzy. Ukąszenia, użądlenia oraz pęcherzyki i nadżerki w opryszczce smaruje się czystym, nie rozcieńczonym olejkiem herbacianym.

Trądzik, wysypki: delikatnie w smarować olej lub 2-3 krople oleju wymieszać z kremem, pocierać. Zrobić z 5 kropli tonik do oczyszczania twarzy.

Układ trawienny: Bakteriobójczy, przeciw wirusowy i przeciw grzybiczny, zmniejsza owrzodzenia jamy ustnej, likwiduje pleśniawki, łagodzi nieżyt żołądka i jelit, likwiduje biegunkę. Jest również skuteczny w przypadku zatruć pokarmowych.

Ukąszenia owadów: 2-3 razy dziennie nacierać olejkiem.

Obolałe dziąsła, nieprzyjemny zapach z ust i osad na zębach: 3-5 kropli rozmieszać z wodą, płukać 2 razy dziennie, można również stosować krople bezpośrednio na szczoteczkę. Zapobiega powstawaniu kamienia nazębnego i parodontozie.

Bóle gardła: Płukać roztworem z 2-3 kroplami olejku na ½ szklanki wody.

Zapalenia ucha środkowego, bóle uszu: 2 do 3 kropli olejku na waciku wprowadzić do ucha, powtarzać 3 razy dziennie przez 3 dni.

Alergie skórne: 10 kropli dodać do kąpieli lub pocierać chore miejsca.

Kleszcze: Posmarować olejkiem (1-2 krople) i po chwili kleszcze można usunąć, jednocześnie miejsce to dezynfekujemy. Również dla psa użyć 10 kropli do szamponu i wykąpać go (działa przez 10 minut).

Poparzenia: (również od słońca). Po schłodzeniu wodą natrzeć lub polać olejkiem poparzone miejsca lub zastosować chłodną rumiankową kąpiel z dodatkiem 10 kropli olejku.

Rany i zranienia: W celu dezynfekcji polać bezpośrednio ranę.

Wysypki, wrzody: w oparzeniach, grzybicach, ukąszeniach owadów, otarciu, przy półpaśćcu i opryszczce aplikujemy czysty 100% olejek bezpośrednio na chore miejsca.

Problemy z włosami (łupież, grzybica, zapalenia skóry): Dodajemy 2 krople czystego olejku do szamponu na 250 ml – 10 kropli olejku.

Jako zastępstwo zasypki antybakteriowej przy zranieniach. Tea Tre Oil ma 5-krotnie silniejsze działanie niż penicylina. Olejek można stosować na otwartą ranę ponieważ posiada właściwości bakteriologiczne. Głęboko penetruje rany, zostawiając czystą tkankę.

Uwaga!

Czystego olejku nie stosuje się bezpośrednio do oczu. Na okładu oczu 5 kropli olejku rozcieńczamy w szklance wody.
Tea Tree Oil nawet przy wielokrotnym stosowaniu nie uszkadza komórek i nie podrażnia tkanek. Pomaga w dotlenieniu komórek, dzięki czemu skóra zyskuje młodszy wygląd, oraz w pozbyciu się obumarłej tkanki i odkryciu świeżego naskórka
















See You! :)